Ziraat Cebe Havale Nasıl Yapılır?

Ziraat cebe havale nasıl yapılır? konusu son zamanlarda Ziraat Bankası kullanıcıları için kafalarda soru işareti bırakıyor. Ziraat cebe havale ile artık banka müşterileri kolayca para gönderip alabiliyor.

Ziraat Bankası müşterileri artık Ziraat internet bankacılığını kullanarak, istedikleri kişiye para gönderebilir. Bunun için yapılacak işlemler ise sadece 1 dakikanızı alıyor.

Ziraat Cebe Havale

Ziraat cebe havale yöntemiyle artık banka müşterileri para gönderme konusunda çok daha pratik ve hızlı para transferi yapabiliyor.

Para gönderecek kişinin ilk olarak Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı olması gerekiyor. Eğer Ziraat internet bankacılığınız varsa, şifre alma işlemi yapmanız gerekli.

  • Ziraat İnternet Bankacılığına giriş yapmak için ilk olarak şifre almalısınız.
  • Ziraat İnternet Bankacılığına giriş yapanlar Havale menüsünden Cebe Havale bölümüne girin.
  • Karşınıza çıkan yerde parayı göndermek istediğiniz kişinin T.C kimlik numarası, cep telefonu numarası ve göndermek istediğiniz tutarı yazın.
  • Son olarak tüm bilgileri kontrol ettikten sonra para göndermek için onay verin.

Tüm bu işlemler sadece 1 dakikanızı alacaktır. Belirttiğimiz işlemleri yaptıktan sonra para gönderdiğiniz numaraya bir sms iletilecek. Bu sms ile karşı tarafa parayı çekebilmesi için şifre gönderilir ve alıcı istediği Ziraat ATM’sine giderek, gerekli şifre ve bilgiler eşliğinde parasını çekebilir.

Cebe havale Ziraat ile artık banka müşterileri günün her saati para alıp gönderebileceği gibi, istedikleri Ziraat ATM’sinden bu parayı kolayca çekebilecek.

Ziraat Cebe Havale Para Çekme

Yukarıda belirttiğimiz işlemlerin ardından gönderici ve alıcı kişilerin akıllarında Ziraat Cebe Havale Para Nasıl Çekilir? sorusu yankılanacaktır. Hemen buna da açıklık getirelim.

  • Ziraat ATM’sine gidin ve giriş tuşuna basın.
  • Para çekme menüsüne basın ve Cebe Havale kısmına girin.
  • Karşınıza gelen yere kendinizin T.C Kimlik numarasını, cep telefonu numarasını girin. Telefonunuza gelen şifre isteniyorsa mutlaka onu da doldurun.
  • Ardından onaya basın ve paranızı çekin.