Bursa Merkezde Satılık Projeden Daire Fırsatları

Türkiye’nin en gelişmiş şehirlerinden biri olan Bursa’da, daire sahibi olmanın avantajları son dönemlerde iyiden iyiye kendini belli etmektedir. Bursa merkez inşaat projeleri ile şehir merkezinde daire sahibi olmanın avantajlarından yararlanılabilmektedir. Bursa’da yaşanan yoğun nüfus artışı, sanayi gelişimi, iş imkânlarının çokluğu gibi sebeplerle şehirde ev sahibi olmanın önemi giderek artmaktadır. İnşaat sektöründe de olağan üstü bir hareketlilik yaşanan şehirde, merkez inşaat projelerinin yoğunluğu dikkat çekmektedir. Bu projelerle tüketicilere sunulan fırsatlar, her kiracının hayali olan ev sahibi olmayı mümkün kılmaktadır. Bursa’da merkez ilçelerin şehir merkezine yakınlığı sebebi ile Nilüfer, Osmangazi ve Yıldırım ilçelerinde yapılan inşaatların daha çok tercih edildiği gözlemlenmektedir.

Murat Özer İnşaat Selam Rezidans Yunuseli

Bursa’da Projeden Daire Alımının Avantajları

Proje aşamasında daire alınmasının çeşitli avantajları bulunmaktadır. Bu avantajların en önemlisi fiyat konusundaki ekonomik teklifleri ile ilgilidir. Ülkemizin yükselen değerlerinden biri olan Bursa ili, sunduğu sosyal aktivite fırsatları, sanayi şehri olması sebebi ile yaşanan büyük iş gücü ihtiyacı, sanayisine rağmen korunmakta olan doğal güzellikleri gibi sebeplerle ciddi oranda bir nüfus artışı ile karşılaşmaktadır. Bu sebeplerle Bursa merkezde satılık daireler konusunda yoğun bir arayış görülmektedir. Ortaya çıkan yoğun konut ihtiyacının karşılanması amacı ile şehirde inşaat projelerinde de oldukça yüksek oranda bir artış gözlemlenmektedir. Bursa merkezde ve merkez ilçelerde yükselen projelerle ev sahibi olmanın avantajları yaşanabilmektedir. Bursa merkezinde yapılan yeni inşaatların kalite bakımından İstanbul’u aratmadığı kabul edilmektedir.

Selam Rezidans Yunuseli Daire içi görüntü

Projeden Daire Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekmektedir?

Bursa gibi büyük şehirlerde, gelir düzeyinin artması ile birlikte lüks konutların inşaatından artış gözlemlenmektedir. Bu lüks konutların bir örneği olan residence daireler, büyük bir ihtiyacı karşılayacak oranda bulunmaktadır. Bursa merkezde satılık residence fırsatlarının da yoğun olarak ortaya çıktığı gözlemlenmektedir. Bu fırsatlar, şehrin en gözde muhitlerinde, yüksek kalite ve işçilikle meydana gelen projelerde daha yoğun olarak yaşanmaktadır. Konut kredilerinde yaşanan devlet kontrolündeki faiz indirimleri ve uzun vade fırsatlarının, birçok kişiyi konut sahibi yaptığı görülmektedir. Bursa’nın konut ihtiyacını karşılayan projelerin, avantajları bakımından diğer büyük şehirlere oranla çok daha cazip olduğu görülebilmektedir.