İnternetten Banka Hesabı Nasıl Açılır?

İnternet üzerinden banka hesabı açmak için izlemeniz gereken yolları bu yazımızda bulabilirsiniz. İlk olarak şunu belirtmekte yarar var. İnternetten banka hesabı açmak için fazla bir alternatif seçme şansınız bulunmuyor.

Türkiye’de faaliyet gösteren bankacılık sektörü genel olarak banka hesabı açmak için kişileri şubelere bekliyor. Bireysel veya kurumsal olarak banka şubelerinden hesap açma işlemleri kısa sürede tamamlanabiliyor. Fakat ben internetten banka hesabı açmak istiyorum diyenlerdenseniz o zaman bazı bankaların internet üzerinde faaliyet gösteren dijital bankacılık hizmetlerinden yararlanacaksınız.

Ziraat Bankası, Denizbank, Halk Bankası, İş Bank, Şekerbank, Odeabank, Garanti Bankası, Vakıfbank, Albaraka Türk vb. gibi bankalar, müşterilerine banka hesabı açmak için şubelere davet ediyor. Yani bu bankalar için internet üzerinden banka hesabı açma şansınız yok.

Şubeye Gitmeden Banka Hesabı Açmak

Bu konuda devreye bazı bankaların dijital bankacılık hizmetleri giriyor. Eğer oturduğunuz yerden banka hesabı açtırmak istiyorsanız bunun için Alternatif 4 seçenek mevcut. Bunlar;

  • QNB Finansbank Enpara : Resmi web site üzerinden Enpara hesabı açmak için kolayca başvuru yapabilirsiniz. Başvuru sırasında sizden kişisel bilgileriniz talep ediliyor. Başvuru ardından QNB Finansbank yetkilisi tarafından, başvuruda belirttiğiniz tarihte aranıyorsunuz ve yetkili her nerede olursanız olun yanınıza kadar gelerek yüz yüze hesabı açıyor.
  • Kuveyt Türk Senin Bankan : Senin bankan projesi ile Kuveyt Türk üzerinden internet sitesine girerek, hesap açmak için başvuruda bulunabilirsiniz. Hesap kartı kişilere Kuveyt Türk yetkilisi tarafından imza karşılığında iletilir.
  • YapıKredi Nuvo : YapıKredi hesabı açtırmak isteyenler, YapıKredinin sunmuş olduğu dijital bankacılık platformu olan Nuvo’ya başvuru yapabilir. Resmi web sitesine girerek başvuru yapabilirsiniz. YapıKredi yetkilisi tarafından Nuvo Card bireylere teslim edilecektir.
  • Cepteteb : TEB tarafından verilen hizmet doğrultusunda, cepteteb sitesine girerek, TEB hesabı açtırabilirsiniz.