Garantiden Başka Bankaya Havale

Garantiden başka bankaya havale işlemi aslında kafaları karıştıran bir durumdur. Zira bu konuda bazı insanlar EFT ve havale işlemlerini karıştırabilmektedir. Bunun sonucunda ise yanlış işlemler yapılabilir.

İlk olarak havale ve eftyi ele alalım. Havale demek, aynı bankalar arası yapılan para gönderip alma işlemine denir. Eft ise, 2 farklı bankalar arası yapılan işleme deniyor. Yani bu sonuca göre, Garantiden başka bankaya havale yapma işlemi imkansızdır.

Garanti hesabından başka bir bankaya para göndermek isteyen kişiler, mutlaka para gönderme esnasında eftyi seçmeliler. Aksi durumda yanlış bir işlem yapabilirler. Eğer yapılacak işlem Garanti hesabından Garanti hesabına para göndermek ise o zaman bu işleme havale diyebiliriz. Bunun için karşı tarafın Garanti iban bilgilerini veya hesap bilgilerini almanız ve internet bankacılığı üzerinde havale bölümünden para transfer işlemini gerçekleştirmeniz gerekiyor.

Garanti hesabından farklı bir bankaya para göndermek için ise, yine internet bankacılığı veya mobil bankacılıktan eft bölümüne girerek, karşı tarafın banka bilgilerini girmeniz gerekmektedir. Alıcı bilgilerinin doğru olduğundan eminseniz gönder butona basarak gerekli işlemi tamamlayabilirsiniz.

Genel olarak birçok kişi bu durumu karıştırdığı için yanlışlık yapma ihtimalleri çok yüksek olmasından dolayı, bu tür şeylere dikkat etmek gerekli.