Banka Hesabından PTT Hesabına EFT Nasıl Yapılır?

Banka hesabı kullanan kişilerin en sık aradıkları konuların başında olan, Banka hesabından PTT Hesabına nasıl para gönderilir? sorusu kafaları hayli karıştırıyor. Zira daha önce bankadan ptt hesabına para gönderme işlemi yapılamıyordu. Fakat yapılan anlaşmalar gereği artık birçok bankadan PTT hesabına para transferi yapılabiliyor.

Bankadan PTT Hesabına EFT

Anlaşmalı birçok bankadan PTT hesabına hızlıca para transferi yapabilirsiniz. Bunun için kullandığınız bankanın internet bankacılığı hesabına sahip olmanız gerekmektedir.

Eğer internet bankacılığına sahipseniz yapacağınız işlem çok basit. İnternet bankacılığı hesabınıza girerek, EFT menüsüne gelin. Buradan PTT’yi seçin ve açılan kısıma İl bilgisi isteniyorsa Ankara yazın. Daha sonra Şube bilgisine 1840 – PTT Para Posta şubesini seçin. Burada alıcı kişinin hesap numarası giriliyor. PTT hesap numarası PTT kartın üzerinde yer almaktadır. Son olarak alıcı ismide girildikten sonra para gönderme butonuna basarak, para gönderme işlemini tamamlıyoruz.

Tabi herkesin internet bankacılığında PTT’ye para gönderme tercihi olmadığını belirtelim. Bankadan PTT hesabına para gönderme işlemi yapabilen kişiler, yukarıda bulunan işlemleri sırasıyla uygulayarak kısa süre içinde PTT hesabına EFT yapabilirler.