Enpara Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Enpara kredi başvurusu için ilk olarak Enpara hesabınızın olması gerekiyor. Enpara hesabı olan müşteriler için başvuru süreci çok kısa sürede tamamlanmaktadır.

Eğer mevcut bir Enpara hesabınız yok ise, Enpara Hesabı Nasıl Açılır? yazımıza göz atabilirsiniz. Enpara hesabı olan kişiler internet bankacılığına giriş yaparak süreci başlatabilirler.

Enpara Kredi Başvuru Şartları

Enpara kredi başvurusu için, kişilerin herhangi bir şart koşmasına gerek yok. Bu konuda Enpara.com müşterilerine esnek davranıyor. İhtiyaç kredisi başvurularında Enpara’nın tek aradığı kriter kişilerin kredi notu oluyor. İyi bir kredi notuna sahip olan kişilerin başvuruları olumlu sonuçlanırken, kötü kredi notuna sahip kişiler ise maalesef red yiyor.

Enpara Kredi Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

Enpara kredi başvurusu için gerekli belgeler olarak kişilerden hiçbir şey talep etmiyor. Zira kredi başvurusu yapacak kişilerin yukarıda da belirttiğimiz gibi kredi notlarının yüksek olması gerekli. Tabi bunun yanında kredi başvurusu yapacak kişinin sigortalı düzenli bir işe sahip olması da önemli konumda. Bu kriterleri taşıyorsanız Enpara’dan kredi çekmek oldukça basit.

Enpara Kredi Başvurusu

  • Enpara internet bankacılığına giriş yapın.
  • Giriş sonrası ”Ürünler” menüsü altında bulunan ”Krediler” menüsüne tıklayın.
  • Karşınıza Enpara.com İhtiyaç Kredisi bölümü gelecek ve sağ alt bölgede yer alan ”Başvur” butonuna tıklayın.
  • Sonraki açılan pencere ihtiyaç duyulan kredi miktarınızı yazarak gerekli taksit sayısını belirleyin. Minimum 1000 TL, maksimum 50 bin TL’ye kadar kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.
  • Sonraki bölümde karşınıza çalışma durumunuzla alakalı bölüm gelecek. Burada çalışma durumuyla alakalı tercihinizi yaptıktan sonra çıkacak yerleri doğru şekilde doldurunuz ve altta yer alan ”
  • Bu nokta karşınıza krediniz ile alakalı detaylar ve gerekli koşullar gelecek. Bir nevi sözleşme diyebiliriz. Burayı kontrol ettikten sonra ”başvur” butonuna tıkladığınız an Enpara kredi başvurusu işleme alınacaktır.

Enpara Kredi Başvuru Sonucu

Belirtmiş olduğumuz Enpara kredi başvuru işlemlerini doğru şekilde yaptıktan sonra artık tek kalan şey Enpara kredi başvuru sonucunu beklemek olacak. Başvuru sonucu kredi notunuza göre bir kaç dakika içinde SMS ile size bildirilecektir. Eğer kredi notunuz banka politikalarına göre kötü ise anında red mesajı gelecektir. Fakat kredi notunuz iyi veya kritik durumda ise banka tarafından ortalama 10 dakikalık incelemenin ardından sonuç size SMS ile bildirilir.