Faizsiz Esnaf Kredisi Veren Bankalar 2019

Bankaların krediler konusunda oldukça fazla seçeneği bulunmaktadır. İhtiyaç kredisinden konut kredisine, tatilden cep telefonu kredisine kadar pek çok seçenek ile beraber her daim müşterilerinin ihtiyaçlarına bir cevap niteliğinde olmuşlardır. Esnaf ve KOBİ kredileri ile beraber de birçok ticaret adamına kredi vererek işlerinda büyük katkılar sağlamışlardır. Esnaf için faizsiz kredi veren bankalar da mevcuttur.

Esnaf kredisi banka ve müşterilerin finansal sorunlarına bir ilaç olması adına verilen kredi türlerinden biridir. Diğer bir adı ile kobi kredisi, işyeri açımı için gerekli olan masrafların karşılanması adına bankalardan krediler aracılığı ile karşılayabilirsiniz. Ancak bu kredilere başvurmak için yasalarda belirtilmiş olan kobi koşullarına uygun olmanız gerekir. Eğer işletmeniz bu tanım için yeterli değil ise yine bankalara başvuru yapabilir ve ihtiyaç kredisi türünden faydalanabilirsiniz.

Esnaflara birçok banka kredi vermektedir. Ancak burada önemli olan nokta kredi almak değil, kredinin getirdiği faiz oranıdır. Faizsiz kredi seçenekleri genelde katılım bankaları aracılığı ile gerçekleşir.

Bahsi geçen faizsiz esnaf kredisi veren bankalar aşağıdaki gibidir;

Halkbank Esnaf Kredisi

Halkbank, esnaflar için kredi imkanı sunan bankalar arasında yer almaktadır. Fakat kredi almak için bazı koşullara gerek duyulur. İlk olarak krediden yararlanmak için vergi kanunlarınca belirtilmiş olan bazı meslek dallarında faaliyet gösteriyor olmak gerekmekte. Bu alanlar arasında sanat değeri bulunan veya üretimin zor ve az olmasından ötürü üretimi az olan alanlar arasında olmalıdır. Bu alanlar Maliye Bakanlığı tarafından belirlenmekte olan keçe, yorgan, bakır işleme, baston ve kaşık yapımı gibi işler için faizsiz kredi imkanı sunar. Konu harii diğer bir kredi türü ise KOSGEB tarafından sağlanan faizsiz kredilerdir.

Akbank Esnaf Kredisi 2019

Akbankta esnaflara kredi imkanı veren diğer bir bankadır. Olduğunda öde adı altında oluşturduğu kampanya ile esnaflara yönelik oldukça yararlı bir uygulama gerçekleştirmiştir. Kredilerini direkt olarak alanlar hemen ödemek zorunda kalmadan bir yıl süre boyunca istediği zamanda yapabilmektedir. Yıl içinde ödenecek tutarlar ve ödeme zamanı tamamen müşterinin kararına kalmıştır. Bu kampanya ile beraber esnaflara oldukça güzel kolaylıklar sağlanmış, işlerin iyi gittiği zamanda ödeme imkanı sunmuştur. Böylelikle esnaf işlerin durgun olduğu dönemde borç yükü altına girmeyecek ve kazanç sağladığında rahatlıkla istediği kadar miktarı ödeyebilecek.

Bu kampanya sadece bir yıl vade süresi olan krediler için geçerli olmaktadır.

Albaraka Türk Esnaf Kredisi Detayları

Albaraka Türk gibi katılım bankalarının genel çalışma mantığı kar payı sistemidir. Eğer iş kurma gibi kafanızda bir düşünce bulunuyorsa ya da herhangi bir iş fikriniz varsa banka bu konuda size destek olabilir. Bunun haricinde işyerini büyütmek isteyen esnaflar içinde çeşitli kredi türleri mevcuttur. Bankadan 6 aydan 48 aya kadar vade seçenekleri ile kredi çekebilirsiniz. Nakit gerektiren ya da gerektirmeyen her türlü ihtiyaç için kredi kullanılabilir. Yukarıda belirttiğimiz imkanlardan faydalanmak için siz de en yakın Albaraka Türk şubesine uğrayıp detaylı bilgi alabilirsiniz.

Bir önceki yazımızda En Yüksek Faiz Veren Bankalar Listesini yayınladık.